2ο Ansys Formula student workshop στην Ελλάδα

Η SIMTEC, the Elite Ansys Channel Partner στη ΝΑ Ευρώπη διοργανώνει το 2ο Ansys Student Formula workshop δωρεάν στο ΕΜΠ, στην Ελλάδα. Σε αυτό το workshop θα υπάρχουν παρουσιάσεις των εργαλείων προσομοίωσης Ansys όπως Structural Mechanics (FEA), Computational Fluid Dynamics (CFD) και Electronics. Αυτό το workshop είναι ΜΟΝΟ για μέλη των φοιτητικών ομάδων F1 των ελληνικών πανεπηστημίων. Ανακάλυψε πως το Ansys και SIMTEC βοηθούν τις ομάδες Formula να οδηγήσουν το σχεδιαστικό σας έργο με προσομοίωση..

Θα εκτελεστεί ένα demo του λογισμικού.
Εάν θέλετε να συμμετάσχετε, παρακαλούμε φέρτε το δικό σας φορητό υπολογιστή με εγκατεστημένη την έκδοση Ansys Student . Για την έκδοση CFD/FEA εδώ, και για την έκδοση Electronics εδώ.

Λεπτομέρειες :

Ημερομηνία: Τρίτη 21 Νοεμβρίου
Ώρα: 10.00-15.30
Χώρος: ΕΜΠ, Διατμηματικό Εργαστήριο Προσωπικών Υπολογιστών Α του Κέντρου Η/Υ (1ος όρος κτιρίου Η/Υ, Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου.

Κόστος: Η συμμετοχή είναι δωρεάν.
Προθεσμία εγγραφής: 14 Νοεμβρίου 2023
Περισσότερες πληροφορίες: +30 2310251731, simtec@simtec.gr