Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για συνεργασία με το ΚΛΔΔ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Προσόντα υποψηφίων συνεργατών:

1. Τεχνικοί Δικτύου:
    1. Πτυχίο ΑΕΙ Σχολής Θετικών Επιστημών, ή Πολυτεχνικής Σχολής ή μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης με σχετική κατεύθυνση (Επιστήμη Η/Υ, ή Πληροφορική ή Μηχανικών Η/Υ).
    2. Βασικές γνώσεις γλωσσών προγραμματισμού και βάσεων δεδομένων.
    3. Βασικές γνώσεις σχεδιασμού, υλοποίησης, ανάπτυξης/επίβλεψης και διαχείρισης σύγχρονων επικοινωνιακών δικτύων ενοποιημένων υπηρεσιών (δεδομένα, φωνή, video, web) και προηγμένων επικοινωνιακών τεχνολογιών (π.χ. Ethernet, FDDI, ATM, πρωτόκολλα TCP/IP).
    4. Καλές γνώσεις προηγμένων δικτυακών υπηρεσιών και εφαρμογών.
    5. Πρακτική εμπειρία στα 3. και 4. θα συνεκτιμηθεί.
    6. Εμπειρία σε δρομολογητές, switches και διαχείριση σε περιβάλλον, SNMP, Unix, X11, Windows-NT θα συνεκτιμηθεί.
    7. Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας. Η γνώση και άλλων ξένων γλωσσών θα συνεκτιμηθεί.
  2. Διαχείριση έργου:
    1. Πτυχίο ΑΕΙ Σχολής Οικονομικών Επιστημών, ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης με σχετική κατεύθυνση.
    2. Εμπειρία στη σύνταξη προδιαγραφών, διακηρύξεων και συμβάσεων δικτυακών έργων θα συνεκτιμηθεί.
    3. Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας. Η γνώση και άλλων ξένων γλωσσών θα συνεκτιμηθεί.

Η παραπάνω αίτηση θα πρέπει να κατατεθεί σε φάκελο, στον οποίο θα αναγράφεται η ένδειξη «Εκδήλωση ενδιαφέροντος συνεργασίας με το ΚΛΔΔ του ΑΠ.Θ.» ή να αποσταλεί ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή στην οποία θα αναγράφεται η παραπάνω ένδειξη το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 29/5/2000 στη διεύθυνση:
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης,
Κέντρο Λειτουργίας Δικτύου,
κτίριο Βιολογίας 1ος όροφος,
Τ.Θ. 888, Τ.Κ. 54006, Θεσσαλονίκη.
Πληροφορίες: κα. Αγγελική Μαργαρίτη τηλ. 231 0 998435 fax 231 0 998492

Οι υποψήφιοι θα κληθούν για προσωπική συνέντευξη σε ημερομηνία και ώρα που θα τους ανακοινωθεί. Θα εξετασθούν και αιτήσεις αποφοίτων ισοδυνάμων σχολών της ημεδαπής και αναγνωρισμένων σχολών της αλλοδαπής.